NORDIC WALKING

Co to jest ?

Nordic Walking to forma aktywności ruchowej w plenerze, polegająca na marszu ze specjalnymi kijkami. Umożliwia utrzymywanie kondycji i formy na wysokim poziomie oraz podnosi ogólną sprawność fizyczną.

Niewątpliwie zaletą tej formy rekreacji jest również to, że można uprawiać ją w dowolnym terenie, bez względu na porę roku.

Nordic Walking jest propozycją zarówno dla aktywnych sportowców, jak i osób starszych, o słabej kondycji fizycznej. Nie ma tu żadnych ograniczeń wiekowych czy przeciwwskazań zdrowotnych. Nawet ciąża nie jest przeszkodą dla tej formy ruchu.
Krótko mówiąc, Nordic Walking to godny polecenia spacer po zdrowie!

Nordic Walking to także świetny sposób na spędzanie czasu z przyjaciółmi, nawiązanie nowych znajomości oraz rozwijanie wspólnych zainteresowań. Bo to, że pasja łączy, jest niezaprzeczalne.

 (Na podstawie: Emilia Chojnowska-Siemieńczuk „Spacer po zdrowie”)

 

ZH3.02Zdzisława Maria Hansz uprawia Nordic Walking od dziesięciu lat. W roku 2012 uzyskała uprawnienia instruktorskie Nr 33659/I/R/2012 wydane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Prowadzę marsze, których organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze. W każdą sobotę około 50 osób uczestniczy ze mną  w dwugodzinnych wędrówkach po Wzgórzach Piastowskich.
Współpracuję również z Zielonogórskim Centrum Spacerów Nordyckich Lubuskiego TKKF. W ramach całorocznej akcji AKTYWNY SENIOR, w poniedziałki i środy spaceruję z osobami starszymi – emerytami i rencistami.

Prowadzę także zajęcia z młodzieżą szkolną, studentami oraz osobami niedowidzącymi.

                                                                                                                                                                                                                                     Zdzisława Hansz
                                                                                                  Kontakt: e-mail: zdzislawa@nordicwalking.pl
                                                                                                   Tel. +48 664 96 22 34 

Logo_TKKF_LUBUSKIE_JPEG_RGB

x
W każdy poniedziałek i środę zapraszamy na 1,5 godzinne spacery duktami leśnymi wokół Zielonej Góry. Oczekujemy na Państwa o godz. 10.00 na parkingu przed wejściem do Amfiteatru im. A. German.

$MOSiR

Zachęcamy do uczestnictwa w marszach organizowanych w każdą sobotę miesiąca na Wzgórzach Piastowskich. Zbiórka o godz. 10.00 przed Amfiteatrem
im. A. German. Zajęcia trwają ok. 90 minut.