Get Adobe Flash player

3. ZIELONOGÓRSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Uprzejmie informujemy, że w dniu 8 listopada br. bieg nie odbędzie się.

                                                                                                                                                                                 Organizatorzy

xx

ZIELONOGÓRSKIE CENTRUM NORDIC WALKING

Z dniem 3 czerwca  wznawiamy organizację spacerów nordyckich pod opieką instruktora. Zbiórka uczestników marszu w poniedziałki i środy o godz. 10.00 przed wejściem do Amfiteatru Zielonogórskiego. Zapraszamy!
xx 

Logo_Chynowianka

xx

Zawodnikom, szkoleniowcom i działaczom
TKKF CHYNOWIANKA – FRANCEPOL
serdecznie gratulujemy awansu do
Klasy Okręgowej Lubuskiego Związku Piłki Nożnej
w sezonie 2020 – 2021
xx

Zarząd Lubuskiego TKKFxxxxxxxxxx

XIV  Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

 29 lutego 2020 r. 

Tegoroczna impreza, pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. dr. hab. Tadeusza Kuczyńskiego, odbyła się w Hali Sportowej „Lubuszanka” w Czerwieńsku. 

W turnieju udział wzięły trzy drużyny zagraniczne (Union Zizkov, Eurobest Praga z Czech i Pogoń Lwów z Ukrainy), jedna polsko-czesko-niemiecka (Górne Łużyce) oraz pięć  zespołów polskich (JW 1517 Czerwieńsk, Francepol Zielona Góra, Znicz Leśniów Wielki i gospodarze turnieju TKKF Chynowianka, a także grająca charytatywnie drużyna „Gramy dla Tomka”).

Zwycięzcą turnieju została drużyna Francepol Zielona Góra, która w finale pokonała Gramy dla Tomka” 3:0. Trzecie miejsce zajęła drużyna Znicz Leśniów Wielki, która pokonała w rzutach karnych Jednostkę Wojskową 1517 w Czerwieńsku 2:1. Kolejne miejsca zajęły drużyny: TKKF Chynowianka Zielona Góra, Górne Łużyce, Union Zizkov i Eurobest Praha.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Pawła Kotarskiego (Francepol Zielona Góra), najlepszym strzelcem został Adam Samosionek  („Gramy dla Tomka” – 7 bramek) a najlepszym bramkarzem Krzysztof Pluata (Francepol). Uhonorowano także najstarszego zawodnika Leszka Panacheda (Górne Łużyce – rocznik 1962).

2. Zielonogórski Bieg Niepodległości

9 listopada 2019 r.

W 2. Zielonogórskim Biegu Niepodległości, pomimo deszczu i chłodu, wystartowało 143 zawodników, w tym 36 kobiet. Zwyciężył Paweł Szatkowski (HARPAGAN Zielona Góra/Niwiska, 39:15), drugi był Dacjan Rzeźnik (BOHAR PALETY RUNNERS, 39:52), natomiast trzeci – Adam Śledź (Babimost, 39:58). Wśród kobiet najlepszą okazała się Ewelina Michnowicz (Krosno Odrzańskie, 46:43), która wyprzedziła Annę Bliskowską (Zielona Góra, 48:49) i Annę Bajserowicz (BOHAR PALETY RUNNERS, 49:48). 

Czytaj więcej …

Logo_TAFISA

LUBUSKI  ZLOT  NORDIC  WALKING
6 października 2019 r.

 

Z okazji Światowego Dnia Marszu TAFISA 2019  Zielonogórskie Centrum Nordic Walking przy Lubuskim TKKF było organizatorem Lubuskiego Zlotu Nordic Walking. W imprezie, która odbyła się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze – Drzonkowie wzięli udział miłośnicy spacerów „z kijkami”  z Gubina, Nowej Soli, Sulechowa, Zaboru, Żagania i Zielonej Góry. W programie był marsz NW, przejażdżki bryczką, relaks w Jaskini Solnej, strzelanie z broni pneumatycznej, pomiary ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru i składu ciała oraz warsztaty kulinarne z Justyną Smarzewską.

007-DSC_0231     071-DSC_0295

110-DSC_0334     089-DSC_0313

X  GRAND  PRIX  WOJEWÓDZTWA  LUBUSKIEGO
MTB  AMATORÓW  2019

V Otwarte Mistrzostwa Zielonej Góry MTB Amatorów
o Puchar Prezydenta Zielonej Góry
22 września 2019 r.

V Otwarte Mistrzostwa Zielonej Góry MTB Amatorów o Puchar Prezydenta Zielonej Góry były ostatnią imprezą zaliczaną do Grand Prix Województwa Lubuskiego MTB  Amatorów 2019. Wystartowało 48 zawodników, w tym 4 kobiety.

Zwyciężył Michał Danel (Zielona Góra – 1:24:03) przed Pawłem Znamirowskim (Zielona Góra – 1:27:29) i Pawłem Martynów (Zielona Góra – 1:27:39). Wyniki…

Wśród pań najszybsza była Weronika Majewska (Zielona Góra – 00:56:20), która wyprzedziła Adriannę Janiszewską (Zielona Góra – 00:57:41) i Monikę Gilewską (Zielona Góra – 1:02:26). Wyniki…

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

M1 – Maciej Rzepski (Świebodzin – 01:42:49) 
M2 – Michał Danel
M3 – Paweł Martynów
M4 – Jerzy Bieliński (Kargowa – 01:28:19) 
M5 – Marek Jaros (Skwierzyna – 01:42:20)
Wyniki…

Hobby – Jacek Podlipski (Zielona Góra – 00:47:13)
Wyniki…

W X Grand Prix Województwa Lubuskiego MTB  Amatorów 2019 sklasyfikowano 387 mężczyzn i 55 kobiet.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn zwyciężył Michał Danel (Zielona Góra – 2 322 pkt.) przed Jerzym Bielińskim (Kargowa – 2 225 pkt.) i Pawłem Znamirowskim (Zielona Góra – 2 135 pkt.) 

Wśród pań najlepszą okazała się Weronika Majewska (Zielona Góra – 2 305 pkt.), która wyprzedziła Monikę Gilewską (Zielona Góra – 2 069 pkt.) i Magdalenę Papierowską (Wolsztyn – 1 808 pkt.).

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

M1 – Maciej Rzepski (Świebodzin – 2 298 pkt.) 
M2 – Michał Danel (Zielona Góra – 2 377 pkt.)
M3 – Rafał Nita (Gubin – 2 234 pkt.)
M4 – Jerzy Bieliński (Kargowa – 2 400 pkt.) 
M5 – Marek Jaros (Skwierzyna – 2 380 pkt.)

Wyniki…

SPORTOWA INAUGAURACJA
DNI ZIELONEJ GÓRY 2019
7 września

DRUŻYNOWY  BIEG  WINOBRANIOWY
o  PUCHAR  GAZETY  LUBUSKIEJ

Po raz pierwszy bieg rozegrano na dwóch dystansach: 2,5 km i 5 km. Zgłosiły się 194 trzyosobowe drużyny, wystartowało 187, natomiast ukończyło bieg 180.

Wyniki…

34.  NOCNY  BIEG  BACHUSA
i  IV  WINOBRANIOWY  MARSZ  NORDIC  WALKING
34. 

W 34. Nocnym Biegu Bachusa wzięło udział 273 zawodników, w tym 63 kobiety. Zwyciężył Andrij Starżyński (Lublin, 31:02), drugi był Marokańczyk Elasri Abderrahim (31:44), natomiast trzeci – Jacek Stadnik (Krosno Odrzańskie, 33:04). Wśród kobiet najlepszą okazała się Kamila Pogoda (Nowa Sól, 36:30). 

W kategoriach wiekowych najlepszymi okazali się:

K20 – Kamila Pogoda

K30 – Agnieszka Jerzyk (Zielona Góra, 36:48)

K40 – Anna  Bliskowska (Zielona Góra, 44:07)  

K50 – Józefa Ruda (Żary, 55:07)

M20 – Andrij Starżyński

M30 – Elasri Abderrahim

M40 – Artur Gułaj  (Legnica, 33:40)

M50 – Bogusław Adamowycz (Bojadła, 39:34)

M60 – Wojciech Mieliński (Zielona Góra, 43:25)

W kategoriach specjalnych zwyciężyli:

Najlepsza Zielonogórzanka – Sandra Nowak (38:01)

Najlepszy Zielonogórzanin – Bartosz Czajkowski (36:44)

Najlepsza Lubuszanka – Kamila Pogoda

Najlepszy Lubuszanin – Jacek Stadnik

W kategorii Służb Mundurowych wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Jerzyk, a wśród mężczyzn Sebastian Książek (Sulechów, 39:52)

W towarzyszącym biegowi Winobraniowym Marszu NW wzięło udział 24 osoby, w tym 12 kobiet.

Wyniki…

SPORTOWY WEEKEND
W PRZYTOKU 2019

XVII Półmaraton Przytok

Wystartowało 162 zawodników. Zwyciężył Łukasz Hryciuk (DĘBNOWSKIE CZŁAPAKI – 1:12:55) przed Pawłem Pawlisiakiem (TERRAPHOSA DĘBNO – 1:17:49) i Fabianem Sternikiem (TEAM DRACZYŃSKI /KGHM ZG RUN – 1:18:32).
Najszybszą z pań okazała się Lucyna Poznańska (TEAM KOPEĆ KOŁCZYN – 1:36:50), która wyprzedziła Ewelinę Michowicz (KROSNO ODRZAŃSKIE – 1:40:03) i Agnieszkę Woch (BRACTWO BIEGACZY ZIELONA GÓRA – 1:40:53)
W kategoriach wiekowych zwyciężyli:

K20 – Weronika Dylewicz (EKSTREMUM ŻAGAŃ – 2:07:50)

K30 – Sara Anczyk (TEAM DRACZYŃSKI LEGNICA – 1:41:10)

K40 – Monika Michalak (JOYSTICK TEAM ZIELONA GÓRA  – 1:45:49)  

K50 – Krystyna Anczyk (TEAM DRACZYŃSKI NGB KORONA LEGNICA – 1:46:48)

M20 – Arkadiusz Blacharski (TORZYM – 1:23:22)

M30 – Adam Sobczyński (MIĘDZYCHÓD – 1:21:00)

M40 – Marcin Dziub  (SEVEN PERCEPTUS TEAM PŁOTY – 1:21:47)

M50 – Krzysztof Maryniak (PSZCZEW – 1:26:37)

M60 – Mariusz Marczak (RUN PLANET ZIELONA GÓRA – 1:36:33)

M70 – Leszek Rogowski (NIEZRZESZONY ZIELONA – 1:59:54)

Kategorie specjalne:

Najlepszym biegaczem gminy Zabór był Adrian Parafiński (ŁAZ – 1:35:18)

Najlepszą biegaczką województwa Lubuskiego była Lucyna Poznańska, a najlepszym biegaczem Fabian Sternik

Wyniki…

XII Piekło Przytoku

Wystartowało 99 amatorów kolarstwa szosowego, w tym 16 kobiet.

Wśród mężczyzn (10 okr. x  6,7 km) zwyciężył Marcin Wider (SEVEN PERCEPTUS TEAM, Zielona Góra– 2:06:55) przed Grzegorzem Grabarkiem (KS 64 STO LESZNO, Zielona Gora – 2:06:56) i Mikołajem Jurkowlańcem (IM MOTION SPECIALIZE SKODA GALL ICM, Wrocław– 2:07:20).
Wśród pań (5 okr. x  6,7 km) najszybsza była Joanna Balawajder (KACZMAREK ELECTRIC MTB, Zielona Góra 1:13:16), która wyprzedziła Martę Balcerzak (MISTRZOWSKIE ROWERY LECH PIASECKI, Gorzów Wlkp. – 1:18:38) i Weronikę Majewską (Zielona Góra – 1:21:09).
W kategoriach wiekowych zwyciężyli:

K2 – Weronika Majewska 

K3 – Joanna Balawajder 

M2 – Grzegorz Grabarek 

M3 – Marcin Wider

M4 – Krzysztof Katarzyński (SOGEST, Zielona Góra – 2:13:15)

M5 – Antoni Bańdura (Kopaniec – 2:22:50/9 okr.)

M6 – Tadeusz Soja (Lubsko – 2:20:43/9 okr.)

Wyniki…

Korona Przytoku 2019

W rywalizacji o Koronę Przytoku (suma miejsc zajętych w XVII Półmaratonie PRZYTOK i XII Piekle Przytoku) wzięło udział 25 zawodników.
Wśród mężczyzn zwyciężył Marcin Dziub, natomiast wśród pań Agnieszka Woch.

Wyniki…

x

XIII  MIĘDZYNARODOWY  TURNIEJ
HALOWEJ  PIŁKI  NOŻNEJ  

Impreza  pod honorowym patronatem JM Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego
prof. dr. hab. inż. Tadeusza Kuczyńskiego

W turnieju, który odbył się  16 lutego 2019 r. zwyciężyła drużyna JW 1517 Czerwieńsk, która w finale pokonała Pogoń Lwów 2:1. Trzecie miejsce zajął organizator turnieju, TKKF Chynowianka, która pokonała Nowosolan Nowa Sól  5:2. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Union Zizkov, Ruzomberok Am., Francepol i Górne Łużyce.