Get Adobe Flash player
  • p1
  • p2
  • p3

 

SIeraków_2015

Komunikat Nr 1

X Międzynarodowy Zimowy Turniej Halowej Piłki Nożnej
o Puchar Prezesa Lubuskiego TKKF

30 stycznia 2016 r. w hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego rozegrany został X Międzynarodowy Zimowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Lubuskiego TKKF. W imprezie organizowanej przez TKKF Chynowianka przy współudziale Lubuskiego TKKF, której patronował Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. dr hab. inż.Tadeusz Kuczyński, wzięło udział 8 drużyn.  W finale drużyna JW 1517 Czerwieńsk pokonała Viktorię Zizkov (Czechy) 4:0, natomiast w meczu o trzecie miejsce TKKF Chynowianka uległa OFS Liberec (Czechy) 0:1.

Wyniki turnieju 

Centralny Ośrodek Sportowo-Szkoleniowy TKKF
w Sierakowie

Serdecznie zapraszamy na aktywny wypoczynek do Centralnego Ośrodka Sportowo-Szkoleniowego TKKF w Sierakowie.

Ośrodek położony jest naGolf equipment, golf ball with tee on course and stickd jeziorem Jaroszewskim, w odległości 2 km od centrum miasta. Dysponuje 370 miejscami noclegowymi w ekologicznych (drewnianych) domkach kempingowych 2, 3, 4 i 5  osobowe. Posiada stołówkę w której przygotowywane są smaczne, domowe posiłki.

Ośrodek dysponuje szeroką gamą obiektów sportowych, m.in. boiskiem do mini  piłki  nożnej, boiskiem, do siatkówki, koszykówki, kometki, kortami tenisowymi, halą sportową, krytą pływalnią, tartanową bieżnią 400 m, torem do łyżworolek, salami konferencyjnymi, miejscem na ognisko, wypożyczalnią sprzętu wodnego, własną plażą ze strzeżonym kąpieliskiem (kryta pływalnia – przejściowo wyłączona z eksploatacji).

Bogata oferta Ośrodka obejmuje obozy rodzinne, obozy sportowe, obozy dla osób III wieku , „zielone szkoły” i inne formy czynnego wypoczynku.  organizowane są także imprezy plenerowe, integracyjne, sportowo-rekreacyjne oraz okolicznościowe dla osób indywidualnych i firm.

Ze szczegółami oferty można zapoznać się na stronie internetowej Ośrodka:  www.tkkfsierakow..pl

I GRAND PRIX LUBUSKIEGO TRÓJMIASTA
W BIEGACH DŁUGODYSTANSOWYCH

7 listopada (sobota) 2015 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze – Drzonkowie odbyła się uroczystość zakończenia I Grand Prix Lubuskiego Trójmiasta w Biegach Długodystansowych.

Zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w klasyfikacjach generalnych oraz w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn zostali uhonorowani pucharami, medalami i dyplomami przez Przewodniczącego Lubuskiego Trójmiasta, Prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza.

Gratulujemy i zapraszamy na trasy przyszłorocznych biegów.

klasyfikacje końcowe

Otwarte Mistrzostwa Zielonej Góry MTB Amatorów
o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra

27 września 2015 r. w Zielonej Górze – Drzonkowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Zielonej Góry MTB Amatorów o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra.
Najszybszym wśród mężczyzn okazał się Dawid Romanowski (SOGEST TEAM Zielona Góra), który wyprzedził Jarosława Michałowskiego (SOGEST TEAM Zielona Góra) i Andrzeja Jagiełowicza (SULIMA ROWERY TEAM).
Wśród kobiet zwyciężyła Paulina Bielińska (VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE Kargowa) przed Katarzyną Rosińską (ROWERY ROSIŃSKI Międzyrzecz)  i Anną Sulimą Jagiełowicz (SULIMA ROWERY TEAM).

W poszczególnych kategoriach wiekowych mężczyzn zwyciężyli:
M1 – Michał Sasim (LO ŚWIEBODZIN TEAM)

M2 – Dawid Romanowski 
M3 – Jarosław Michałowski
M4 – Jerzy Bieliński (TEAM KARGOWA)
M5 – Tadeusz Soja (UTM BRÓJCE LUBUSKIE)
Seniorzy – Jerzy Żychowski (SOGEST TEAM Zielona Góra)
Hobby – Paweł Gilewski (Zielona Góra)

Szczegółowe wyniki …

Grand Prix Województwa Lubuskiego
MTB Amatorów 2015

27 września 2015 r. wyścigiem w Zielonej Górze – Drzonkowie zakończyło się Grand Prix Województwa Lubuskiego MTB Amatorów.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn najlepszy okazał się Jarosław Michałowski (SOGEST TEAM Zielona Góra, 2 380 pkt.) , który wyprzedził Dawida Romanowskiego (SOGEST TEAM Zielona Góra, 2 338 pkt.)  i Andrzeja Jagiełowicza (SULIMA ROWERY TEAM, 2 273 pkt.).
Wśród kobiet zwyciężyła Paulina Bielińska (VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE Kargowa, 2 400 pkt.) przed Katarzyną Rosińską (ROWERY ROSIŃSKI Międzyrzecz, 2 199 pkt,)  i Anną Sulimą Jagiełowicz (SULIMA ROWERY TEAM, 2 095).

W poszczególnych kategoriach wiekowych mężczyzn zwyciężyli:
M1 – Marcin Mostowski (ORZEŁ Lipno, 2 360 pkt.)

M2 – Dawid Romanowski (2 400 pkt.)
M3 – Jarosław Michałowski (2 400 pkt.)
M4 – Jerzy Bieliński (TEAM KARGOWA, 2 292 pkt.)

M5 – Tadeusz Soja (UTM BRÓJCE LUBUSKIE, 2 320 pkt.)
Seniorzy – Jerzy Żychowski (SOGEST TEAM Zielona Góra, 2 400 pkt.)

Szczegółowe wyniki …

XXX Nocny Bieg Bachusa
Winobraniowy Marsz Nordic Walking

W XXX Nocnym Biegu Bachusa rywalizowało 795 zawodników, w tym 216 kobiet. Wśród mężczyzn zwyciężył Aleksander Wostal (LKS Osowa Sień, 0:32:17) przed Marcinem Zagórnym (TOMATO Krosno Odrz., 0:32:25) i Karolem Cząstką (BBL Żagań/JW 2649, 0:33:38). Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Stachowiak (ZLKL Z.G. Swiebodzin, 0:36:43), która wyprzedziła na mecie Barbarę Pochranowicz (NETTO G.B. Dębno, 0:39:27)  i Ewę Paduch (KB LEW Legnica, 0:43:15).

W towarzyszącym po raz pierwszy biegowi Winobraniowym Marszu NW wzięło udział 49 amatorów spaceru z kijkami.

wyniki imprez 

RECYKLINGOWO

Fundacja na rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL dostarczyła dla uczestników XXX Nocnego Biegu Bachusa, I Otwartych Mistrzostw Zielonej Góry MTB Amatorów oraz Lubuskiego Rajdu Nordic Walking napoje izotoniczne TAFISA 2015 w limitowanej serii aluminiowych puszek. Przez cały czas trwania imprez będzie prowadzona zbiórka pustych puszek po napojach, które trafią do recyklingu.

Czytaj więcej …

W 3 Duathlonie Lubuskim zwyciężył Dawid Romanowski (SOGEST, Zielona Góra, 0:43:38) przed Mateuszem Łangowskim (THULE TEAM, Gorzów Wlkp., 0:45:07) oraz Jerzym Bielińskim (KARGOWA TRAM, Kargowa, 0:45:30). Wśród kobiet najszybsza była  Małgorzata Konopka (FSL VERUS AOK.PL TEAM, Pamięcin, 1:04:01) która wyprzedziła Agnieszkę Bąk (FSL VERUS AOK.PL TEAM, Ośno Lubuskie, 1:06:26) i Olgę Cichowicz (FSL VERUS AOK.PL TEAM, Słubice, 1:12:49).

Wyniki 2015

Czytaj więcej …

Korona Przytoku 2015

W rywalizacji o Koronę Przytoku (suma miejsc zajętych w XIII Półmaratonie PRZYTOK i VIII Piekle Przytoku) wzięło udział 17 zawodników. Wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Kamoda (KM SPORT TEAM Płoty), natomiast wśród pań Dorota Rudzińska (Zielona Góra).

Wyniki

VIII Piekło Przytoku

W VIII Piekle Przytoku wystartowało 94 amatorów ekstremalnego kolarstwa szosowego, w tym 6 kobiet.

Wśród mężczyzn (10 okr. x 6,7 km) zwyciężył Jarosław Michałowski (Płoty – 2:11:55) przed Bartoszem Wujczakiem (Leszno – 2:13:21) i Andrzejem Jagiełowiczem (SULIMA ROWERY TEAM Zielona Góra – 2:13:28).

Wśród pań (5 okr. x 6,7 km) najszybsza była Paulina Bielińska (Kargowa – 1:11:51), która wyprzedziła Annę Sulimę-Jagiełowicz (SULIMA ROWERY TEAM Zielona Góra – 1:21:25) i Elżbietę Woźniak (Szczecin – 1:22:44).

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

K2 – Paulina Bielińska

K3 – Anna Sulima-Jagiełowicz

M2 – Bartosz Wujczak

M3 – Jarosław Michałowski

M4 – Robert Suszczyński (KOLARZE GORZÓW WLKP. – 2:16:10)

M5 – Tadeusz Soja (UTM BRÓJCE LUBUSKIE, Lubsko – 9 okr. – 2:15:27)

M6 – Jerzy Żychowski (SOGEST TEAM Zielona Góra – 9 okr. – 2:27:26)

Wyniki

XIII Półmaraton PRZYTOK

W XIII Półmaratonie PRZYTOK wystartowało 303, a ukończyło 301 zawodników. Wśród mężczyzn zwyciężył Karol Cząstka (RUNNERS Żagań – 1:18:08) przed Pawłem Kamodą (KM SPORT TEAM Płoty – 1:20:36) i Przemysławem Prętkim (Zielona Góra – 1:21:32). Najszybszą z pań okazała się Dorota Przybysz (GRODZISKI KLUB BIEGACZA Grodzisk Wlkp. – 1:33:12), która wyprzedziła Magdalenę Błażków (Gorzów Wlkp. – 1:35:27) i Lucynę Poznańską (Kołczyn – 1:37:26).

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

K20 – Emilia Błaszczyk (Jerzmanowa – 1:44:20)

K30 – Joanna Jadczak-Lidke (BRACTWO BIEGACZY Zielona Góra – 1:39:10)

K40 – Dorota Przybysz

K50 – Maria Kawiorska (BRACTWO BIEGACZY Zielona Góra – 1:40:54)

M20 – Krzysztof Przyworski (DRUŻYNA GAZETY Zielona Góra – 1:28:22)

M30 – Karol Cząstka

M40 – Robert Kin (BRACTWO BIEGACZY Zielona Góra – 1:23:54)

M50 – Dariusz Duda (BRACTWO BIEGACZY Zielona Góra – 1:31:29)

M60 – Jerzy Warszawski (PGNiG Zielona Góra – 1:33:34)

M70 – Bolesław Brzeziński (BRACTWO BIEGACZY Czerwieńsk – 1:53:12)

Wyniki

 Konkurs fotograficzny

Logo_Lasy PaństwoweInformujemy, że Nadleśnictwo Przytok i Nadleśnictwo Zielona Góra organizują konkurs fotograficzny, do udziału w którym zachęcamy wszystkich, którzy aktywnie spędzają czas wolny w lasach wokół Zielonej Góry. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Szczegółowych informacji udziela Pani Anna Grabska, tel. 68 325 50 80 wew. 862.

Regulamin konkursu

Nordic Walking dla Seniorów

Spacery pod opieką instruktora-przewodnika na trasie o długości ok. 6-8 km (ok. 1,5 godz.) odbywają się w każdą środę. Zbiórka o godz. 10.00 na parkingu przed wejściem do Amfiteatru Zielonogórskiego im. Anny German.

Uwaga kolarze amatorzy

Lubuskie TKKF będzie w 2015 roku organizatorem następujących imprez:

      1.   Szosowy wyścig kolarski „VIII Piekło Przytoku” – 12 kwietnia (zapisy)

      2.   VI Grand Prix Województwa Lubuskiego MTB Amatorów – kwiecień – wrzesień

      3.   Wyścig z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB – 10 maja

      4.   Otwarte Mistrzostwa Zielonej Góry MTB Amatorów
        xxo Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra – 27 września (regulamin)

Serdecznie zapraszamy!

Oferta

Oferta wynajmu sprzętu, urządzeń i akcesoriów w 2015 r.

więcej…

 

Komunikaty