Get Adobe Flash player

Półmaraton PRZYTOK

GOOGLE_PrzytokCelem imprezy jest stworzenie możliwości do rywalizacji sportowej,  popularyzowanie biegania jako najprostszej formy rekreacji fizycznej oraz upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w środowisku wiejskim.

Półmaraton odbywa się przy ograniczonym ruchu na atestowanej trasie okrężnej o długości 21,097 km, prowadzącej drogami asfaltowymi z Przytoku przez Droszków, Czarną, Zabór, Łaz do Przytoku. Różnica wysokości wynosi około 56 m. Na trasie znajdują się dwa punkty z napojami w miejscowościach Czarna (9,4 km)  i Zabór  (14,0 km). Start i meta zlokalizowane są w parku pałacowym przy Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Przytoku.

UWAGA!  Uzyskane wyniki zaliczane są do „Korony Przytoku”. O zdobyciu Korony decydować będzie suma miejsc zajętych w biegu i w rozgrywanym dzień później szosowym wyścigu kolarskim Piekło Przytoku. 

 xxxxxx

 Wyniki XV Pómaratonu PRZYTOK

Klasyfikacje kobiet:      Open         K20        K30        K40        K50 

Klasyfikacje Mężczyzn:     Open      M20      M30      M40      M50      M60      M70 

Klasyfikacje mieszkańców Gminy Zabór:      Kobiety      Mężczyźni

Klasyfikacje lubuszan:      Kobiety      Mężczyźni

xx

Korona Przytoku:     Wyniki

xxx

Galeria zdjęć Super Sport

xxx  

 REGULAMIN_Półmaraton Przytok 2017

REGULAMIN Korony Przytoku 2017

 

PLAN_TRASY_Pólmaraton               PROFIL_TRASY_Półmaraton

Zwycięzcy poprzednich biegów:

·  2003  (55 zawodników)
    Leszek Bebło – Międzyzdroje (czas 1:06:17 )
    Sylwia Badowska – Łódź (czas 1:28:47)

·  2004  (101)
    Krzysztof Kochan – Międzyrzecz  (1:11:09 )
    Danuta Pietruszyńska
– Bielsko–Międzychód  (1:23:39)

·  2005  (88)
    Norbert Smuda – Wrocław  (1:12:26)
    Danuta Pietruszyńska – Bielsko–Międzychód  (1:24:20)

·  2006 (78)
    Tomasz Chawawko – Dębno  (1:15:30)
    Agnieszka Mizera – Wrocław  (2:04:49)

·  2007  (112)
    Norbert Smuda – Wrocław  (1:12:58)
    Danuta Pietruszyńska – Bielsko–Międzychód (1:27:21)

·  2008   (82)
    Piotr Sobczyński  – Międzychód  (1:13:50)
    Danuta Pietruszyńska – Bielsko–Międzychód  (1:24:57)

·  2009  (76)
    Jacek Lenart – Zgorzelec  (1:14:21)
    Agnieszka Mizera – Wrocław  (1:52:24)

·  2010  (59)
    Marcin Zagórny  – Radnica  (1:12:07)
    Danuta Pilarz–Małkiewicz  – Wrocław  (1:40:45)

·  2011  (223)
    Marcin Zagórny  – Radnica  (1:13:29)
    Danuta Pietruszyńska  – Międzychód  (1:30:33)

·  2012  (290)
    Zbigniew Isański  – Międzyrzecz   (1:16:08)
    Danuta Pietruszyńska  – Międzychód  (1:24:30)

·  2013  (367)
    Jarosław Druciarek  – Świętoszów  (1:17:41)
    Danuta Piskorowska  – Wrocław  (1:28:02)

·  2014  (308)
    Tomasz Kliszcz  – Choszczno  (1:13:46)
    Anna Pogorzelska  – Kożuchów  (1:27:46)

·  2015  (308)
    Karol Cząstka  – Żagań  (1:18:08)
    Dorota Przybysz  – Żagań  (1:33:12)

·  2016  (239)
    Dawid Pigłowski  – Santocko (1:20:43)
    Justyna Smarzewska  – Zielona Góra  (1:38:32)