Get Adobe Flash player

Półmaraton PRZYTOK

   

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Celem imprezy jest stworzenie możliwości do rywalizacji sportowej,  popularyzowanie biegania jako najprostszej formy rekreacji fizycznej oraz upowszechnianie kultury fizycznej
i sportu w środowisku wiejskim.

Półmaraton odbywa się przy ograniczonym ruchu na atestowanej trasie okrężnej o długości 21,097 km, prowadzącej drogami asfaltowymi z Przytoku przez Droszków, Czarną, Zabór, Łaz do Przytoku. Różnica wysokości wynosi około 56 m. Na trasie znajdują się dwa punkty
z napojami w miejscowościach Czarna (9,4 km)  i Zabór  (14,0 km). Start i meta zlokalizowane są w parku pałacowym przy Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Przytoku.

UWAGA!  Uzyskane wyniki zaliczane są do „Korony Przytoku”. O zdobyciu Korony decydować będzie suma miejsc zajętych w biegu i w rozgrywanym dzień później szosowym wyścigu kolarskim Piekło Przytoku.

 XVIII Półmaraton PRZYTOK
18 kwietnia 2020 r.

Regulamin

Plan trasy

Profil trasy

KORONA PRZYTOKU 2020
18, 19 kwietnia 2020 r.
Regulamin

 

 

Zwycięzcy poprzednich biegów:

  • 2003  (55 zawodników)
      Leszek Bebło – Międzyzdroje (czas 1:06:17 )
      Sylwia Badowska – Łódź (czas 1:28:47)
  • 2004 (101)
      Krzysztof Kochan – Międzyrzecz  (1:11:09 )
      Danuta Pietruszyńska 
    – Bielsko–Międzychód  (1:23:39)
  • 2005  (88)
      Norbert Smuda – Wrocław  (1:12:26)
      Danuta Pietruszyńska – Bielsko–Międzychód  (1:24:20)
  •  2006 (78)
      Tomasz Chawawko– Dębno  (1:15:30)
      Agnieszka Mizera – Wrocław  (2:04:49)
  •  2007  (112)
      Norbert Smuda– Wrocław  (1:12:58)
      Danuta Pietruszyńska – Bielsko–Międzychód (1:27:21)
  •  2008  (82)
      Piotr Sobczyński  – Międzychód  (1:13:50)
      Danuta Pietruszyńska – Bielsko–Międzychód  (1:24:57)
  •  2009  (76)
      Jacek Lenart – Zgorzelec  (1:14:21)
      Agnieszka Mizera – Wrocław  (1:52:24)
  •  2010  (59)
      Marcin Zagórny – Radnica  (1:12:07)
      Danuta Pilarz–Małkiewicz  – Wrocław  (1:40:45)
  •  2011  (223)
      Marcin Zagórny – Radnica  (1:13:29)
      Danuta Pietruszyńska  – Międzychód  (1:30:33)
  •  2012  (290)
      Zbigniew Isański – Międzyrzecz   (1:16:08)
      Danuta Pietruszyńska  – Międzychód  (1:24:30)
  • 2013 (367)
      Jarosław Druciarek  – Świętoszów  (1:17:41)
      Danuta Piskorowska  – Wrocław  (1:28:02)
  •  2014  (308)
      Tomasz Kliszcz – Choszczno  (1:13:46)
      Anna Pogorzelska  – Kożuchów  (1:27:46)
  •  2015  (308)
      Karol Cząstka – Żagań  (1:18:08)
      Dorota Przybysz  – Żagań  (1:33:12)
  •  2016  (239)
      Dawid Pigłowski – Santocko (1:20:43)
      Justyna Smarzewska  – Zielona Góra  (1:38:32)
  •  2017  (240)
     Łukasz Hryciuk – Dębno (1:12:59)
     Justyna Smarzewska  – Zielona Góra  (1:38:18)
  •  2018  (170)
      Dawid Miaskowski – Leszno (1:18:47)
      Joanna Tomońska-Malinowska – Cigacice (1:41:52) 
  • 2019  (162)
       Łukasz Hryciuk – Dębno (1:12:55)
      Lucyna Poznańska – Kołczyn (1:36:50)