Get Adobe Flash player

Nocny Bieg Bachusa

 

Nocny Bieg Bachusa, pod honorowym patronatem Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego, tradycyjnie już inauguruje cykl imprez sportowych odbywających się w ramach Dni Zielonej Góry.

W dniu 13 września 1986 roku o godz. 19.00 na starcie stanęło 63 zawodników. W 2015 roku wystartowało 790 zawodników. Trzykrotnie (w latach 2009, 2016 i 2018) zwyciężał Artur Olejarz. W dotychczasowych 35. biegach uczestniczył zielonogórzanin Krzysztof Łuczak.  Wielokrotnie startowali goście z Niemiec, Holandii, Szwecji, Białorusi, Ukrainy i Kenii.

Od 2015 roku w ramach biegu rywalizują również uprawiający Nordic Walking.

36. NOCNY BIEG BACHUSA

4 września 2021 r.

Partner wydarzenia:

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA
Oddział w Zielonej Górze

Strona główna PGNiG

Regulamin_NBB 2021

WYNIKI

xx

UWAGA!  Wyniki 36. Nocnego Biegu Bachusa zaliczone zostaną do klasyfikacji Biegowego Grand Prix Lubuskiego TKKF, które patronatem honorowym objął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

xx

Zwycięzcy poprzednich biegów:

2009 (182 zawodników)
Artur Olejarz – Zielona Góra (czas 0:32:40)
Agnieszka Serżysko – Zielona Góra (czas 0:38:46)

2010 (231)
Damian Glapiak – Osowa Sień  (0:31:45)
Danuta Pietruszyńska  –  Międzychód–Bielsko (0:38:15)

2011 (288)
Adam Nowicki – Gostyń (0:32:38)
Danuta Pietruszyńska  –  Międzychód–Bielsko (0:38:12)

2012 (370)
Adam Marysiak– Kożuchów (0:33:42)
Agnieszka Grad–Rybińska – Zielona Góra (0:36:53)

2013 (649)
Aleksander Wostal – Szprotawa (0:32:48)
Agnieszka Pietsch Fulbiszewska – Gubin (0:39:39)

2014 (765)
Adam Draczyński – Nowa Sól (0:32:09)
Dominika Pilz–Jędrzejczyk – Zielona Góra (0:41:35)

2015 (790)
Przemysław Wurst – Nowa Sól (0:35:49)
Agnieszka Stachowiak – Świebodzin (0:36:42)
Uczestnicy Marszu NW (23)

2016 (347)
Artur Olejarz – Zielona Góra (0:31:23)
Maryna Nemchenko – Charków (0:37:43)
Uczestnicy Marszu NW (47)

2017 (317)
Biwot Wycliffe Kipkorir – Kenia (0:28:50)
Kipchoge Pamela Jemeli  –  Kenia (0:35:04)
Uczestnicy Marszu NW (33)

2018 (243)
Artur Olejarz – Zielona Góra (0:30:38)
Monika Jackiewicz  –  Lubawa (0:35:14)
Uczestnicy Marszu NW (26)

2019 (273)
Andrii Starzhynskii – Lublin (0:31:02)
Kamila Pogoda  –  Nowa Sól (0:36:30)
Uczestnicy Marszu NW (24)

2020 (101)
Adam Marysiak – Książ Śląski (0:32:41)
Olga Kazimrowa  –  Kalisz (0:41:38)

2021 (138)
Jacek Stadnik – Zielona Góra (0:33:03)
Edyta Głowacka  –  Wilkszyn (0:45:36)